Tým HC Mystery Kuřim vloni přivítal na ledě mladé hokejisty ročníku 2015, 2014, 2013 a 2012. Hokejisté hráli na své domovské nově postavené hokejové hale v Kuřimi, kde měli špičkové zázemí jak hokejově, tak i dovednostní v sportovní hale, která se nachází v komplexu sportovišť. Děti mívaly trénink 2x týdně na ledě a jednou za čtrnáct dní měli trénink v tělocvičně, nebo plavecký trénink ve wellness Kuřim. Na ledě se hokejisté učili začátky bruslení, ale i první herní kombinace, vše ale probíhalo tak, aby to pro děti bylo zábavnou formou, aby se do hokeje nenutili, ale aby si ho zamilovali a chodili rádi na trénink a žili tím. První větší klubová akce se konala na Halloween, děti přišli na večírek oblečeni v halloweenským. Další klubovou akcí byl Mikuláš. Nikoho si naštěstí čert neodnesl, protože máme v týmu samé hodné a šikovné hokejisty. Ještě před Novým rokem jsme stihli uspořádat Vánoční zápas, kde hráli rodiče proti dětem. Rodiče si zápas zpestřili svařákem na zahřátí, a velmi si to s dětmi užili. Po Novém roce jsme se sešli a měli maškarní bál.

To byla bohužel poslední akce, kterou jsme v téhle sezoně stihli, protože nás navštívil Covid-19. V době karantény na sobě děti makaly doma, kde měl každý individuální tréninky.

Po koronavirusu jsme konečně mohli vyjet na led. Ač jsme se báli, že to děti v koronavirové pauze zapomněli, tak jsme byli mile překvapeni, že mnoho z nich doma potrénovali. Na ledě jsme byli 2x týdně a jednou týdně jsme měli trénink venku. Tréninky jsme měli od května až do konce července a v srpnu čekal mladé hokejisty zasloužený odpočinek. První nultou sezonu jsme zakončili s dětmi a rodiči na společné víkendové akci, kde jsme zažili mnoho zážitku a budeme na to velmi dlouho vzpomínat. Na konci srpna jsme ale uspořádali dobrovolný kemp. Hokejisti trénovali mimo jiné i samostatnost – za jak dlouho si zvládne sám hokejista navléct výstroj. První trénink to trvalo hodinu a půl a poslední den to zvládli za třicet minut. Led byl jednou denně, potom bylo cvičení v tělocvičně nebo jsme šli ven a na závěr bylo vždy wellness. Kemp jsme pojali taky jako vzdělávací. Proběhlo škole od hasičů, jak se zachovat v situaci, když hoří. Přednášku vedl Václav Pokorný se svým kolegou, kteří dětem ukázali nejen techniku kuřimských hasičů, ale nachystali i hasičskou dráhu. Na kempu jsme měli i jednu raritu, a to letní koulovačku, po které byly všechny děti úplně durch mokré.

Startovací nultá sezóna to byla krásná a nemohli jsme se dočkat té další, doufáme, že se i nadále náš klub bude rozrůstat jak doposud a rozvíjet tím správným směrem.

Společně za Kuřim!