Hokej v Kuřimi

HC Mystery Kuřim z.s. je nedávno založený hokejový klub, který sportovní činnost plně zahájil na podzim roku 2019.

Klub by rád navázal na úspěchy hokejistů Spartaku Kuřim. Sportovců, kteří hrávali na otevřených kluzištích, a kteří když si chtěli zatrénovat, tak si sami museli z ledové plochy hrábly shrnout napadený sníh.

Spartak Kuřim však svoji činnost ukončil posledním zápasem v roce 1960. Na počest kuřimských hokejistů jsme do našeho loga zakomponovali motivy z dresů hráčů Spartaku. Znak HC Mystery slouží k tomu, aby široké veřejnosti připomněl dlouhodobou historii kuřimského hokeje.

HC Mystery z.s. působí v úplně jiných podmínkách, než jejich předchůdci. Dokončená je nová moderní hokejová hala, která je srovnatelná s nejlepšími zimními stadiony ve své kategorii v České republice. Moderní zázemí nám do budoucna umožní se plně soustředit na hokej a práci s hokejovou mládeží. Díky sportovnímu areálu ve které sídlí kromě zimního stadionu, také fotbalové hřiště, sportovní hala a bazén s wellness centrem jsme schopni poskytnout nadstandardní podmínky pro sportovní rozvoj.

Naším cílem je dosáhnout toho, aby se z dětí stávali nejenom dobří sportovci, ale především zdraví a dobře charakterově vybavení jedinci. Ve spolupráci s krasobruslařskými trenérkami jim poskytneme základy nejen hokejového bruslení. Budeme se účastnit, jak soutěží vypsaných hokejovým svazem, tak i turnajů, které plánujeme sami pořádat. Vedle hokejových dovedností budeme klást velký důraz na všeobecný tělesný rozvoj a hru fair play.

Doufáme, že získáme kromě důvěry rodičů i podporu místní samosprávy a široké sportovní veřejnosti.

Společně za Mystery Kuřim!!!