Jsme mládežnický hokejový klub, který byl založen v roce 2019. Klub chce navázat na historii ledního hokeje v Kuřimi, který se tehdy hrál na rybníku pod názvem TOS Kuřim. Klub HC Mystery Kuřim byl vytvořen na základě výstavby nového zimního stadionu v Kuřimi. Klub je čistě mládežnický a má v úmyslu vychovávat děti a mládež z Kuřimi a okolí.

Uvědomujeme si, že hráči klubu zejména v mládežnickém věku nesmí být pouze jednostranně zaměření a trénovat pouze na ledě. Proto tréninky kombinujeme s tělocvičnou a bazénem. Chceme, aby naši hráči kromě bruslení a práce s hokejkou se naučili také: plavat, v tělocvičně „kopnout do balonu, udělat kotoul, přeskočit kozu“, a další sporty. Naše hráče vedeme ke hře fair play a respektování soupeře.

V kontextu výše zmíněné filozifie se klub rozhodl změnit dosavadní pojetí klubového hokeje a nabízí nejen ryze sportovní náplň, ale i další atraktivní mimo hokejové aktivity. Tyto aktivity rozvíjí pohybové, vědomostní i charakterové vlastnosti dětí a zlepšují soudružnost kolektivu dětí, rodičů a trenérů.

Motto našeho klubu je „BAV SE S NÁMI HOKEJEM!“

Postupnými krůčky chceme vytvořit silný mládežnický klub, který se bude zakládat na kamarádských vazbách a silných zásadách s kvalitními podmínkami pro rozvoj a růst hráčů.

Buď i ty jeden z Mystery!

SPOLEČNĚ ZA MYSTERY KUŘIM!