"NÁŠ DŮM, NÁŠ HRAD"

Naše hokejové hala je určena zejména pro mládežnický a poloprofesionální lední hokej. Nové sportovní centrum se skládat z jedné ledové plochy, multifunkční kryté haly, tribuny a velkého ochozu nad ledovou plochou pro 1200 diváků. K tomu součástí haly bude tréninkové centrum s umělou ledovou plochou a lehkou posilovnou. V rámci zimního stadionu naleznete restauraci a 2 obchodní jednotky. Jedná obchodní jednotka slouží pro potřeby ledního hokeje a druhá pro potřeby pro krasobruslení.

V rámci celé investice se vybudovalo nové parkovací stání mezi parkovištěm městské sportovní haly a stávajícím parkovištěm pro zákazníky wellness centra. Město Kuřim tak získá dalších cca 100 parkovacích stání určených pro veřejnost. V těsném okolí hokejové haly jsou zřízeny i dvě autobusové zastávky přímo u vstupu do zimního stadionu.

Tento projekt byl realizován firmou Zimní stadion Kuřim s.r.o. ve spolupráci s městem Kuřim.

Provoz zimního stadionu byl zahájen na podzim roku 2019. Vlastníkem zimního stadionu je společnost Zimní stadion Kuřim s.r.o.

www.zimnistadionkurim.cz

MODERNÍ HALA

Jako snad jediný zimní stadion v České republice v hale této velikosti máme multifunkční kostku. Na kostce je možné pouštět veškerý multimediální program. Pro amatérské hokejisty máme nachystán ovladač pro ovládání kostky z prostorů střídačky a je možné tak počítat skoré a dávat tresty bez další obsluhy.

TECHNOLOGIE

Srdcem zimního stadionu je technologie mrazení, chlazení a vytápění, kterou nám zajišťuje firma H+H Technika s.r.o. Stadion využívá moderní systém nepřímého chlazení na vychlazování ledové plochy s využitím sněžné jámy a bude možné jej využívat po celý rok.

Nepřímé chlazení spočívá v tom, že chladicí stroj umístěný ve strojovně chladí nemrznoucí kapalinu, která je čerpadly rozvedena pod ledové plochy. Kondenzační teplo bude využito pro rozpouštění ledu ve sněžné jámě a ohřev vody pro sněžnou rolbu.

Chladicí zařízení pracuje plně automaticky a nevyžaduje trvalou obsluhu.

Ledová plocha – Hala

Doporučená/ max. výška ledu 30 mm/ 50 mm

Teplota ledu -3°C až -6°C

Teplota vzduchu nad plochou + 4°C až + 8°C

RH vzduchu nad plochou 65%

Ledová plocha – provozní stav -6°C +28°C (+35°C) 410 kW

SNĚŽNÁ JÁMA

Objem vody sněžné jámy 18m3

Denní zátěž (počet úprav ledové plochy) 24x

Celkové nároky na tepelnou energii 1800kW

EKOLOGICKÁ ROLBA

V rámci ekologie byla pro úpravu ledové plochy zakoupena elektrická rolba, která funguje za pomocí elektrických baterií a je schopná tak fungovat čistě pouze na elektrický pohon.